УКР/РУС   EN   DE   SP   TR

Бджолиний віск

Бджолиний віск – це цінний, натуральний і корисний продукт, який використовується людиною століттями.

Бджолиний віск – продукт біологічного походження, який виробляють бджоли-робітниці спеціальними восковими залозами. Для його утворення бджолам необхідні квітковий пилок, нектар, перга і мед. Процес біологічного виробництва воску можливий тільки у здорових бджіл, в організмі яких достатньо необхідних ферментів. Після вироблення в залозах воску він виділяється через отвори так званих воскових зеркалець (близько 1,5 мг воску) і застигає з перетворенням в прозоро-білі пластинки. Застосовується віск бджолами в якості будівельного матеріалу для сот.

Віск має складний хімічний зміст, близько трьохсот сполук органічної природи і мінеральних речовин: складні ефіри насичених жирних кислот (пальмітинової, церотової, миристинової тощо) і високомолекулярних одноатомних спиртів, гентріаконтан, нонакозан (насичені вуглеводні), жирні кислоти ( меліссіновая, монтановий, неоцеротовая), вищі спирти, лактони, каротиноїди, вітамін А тощо.

У сучасній лікувальній практиці віск широко використовують як антибактеріальний, противірусний засіб, сприяє швидкому загоєнню ран, зокрема позбавить від багатьох шкірних хвороб і проблем: фурункулів, висипань, наривів, ран, мозолів. А також застосовується в стоматологічній та косметичній практиці.


Реклама

До уваги читачів

ДО УВАГИ ЧИТАЧІВ ЖУРНАЛУ  «ДОКТОР  БДЖІЛКА»

Передплата на журнал «ДОКТОР  БДЖІЛКА» триває постійно з будь-якого кварталу у всіх поштових відділеннях України, вартість на один квартал 2016 року-27,10 грн.

ПЕРЕДПЛАТНИЙ ПОШТОВИЙ ІНДЕКС:   86733

Електронну версію журналу «Доктор Бджілка» можна передплатити на нашому сайті.