УКР/РУС   EN   DE   SP   TR

Трутневий розплід

Трутневий розплід (трутневе молочко або гомогенат трутнево-розплідний) – це відносно новий для використання продукт бджільництва, однак натуральний продукт застосовували ще в стародавні часи в Китаї та Греції.

Трутневий розплід – це яйця, відкладені в трутневі чарунки, що за обсягом трохи більші за бджолині. Відкритий трутневий розплід легко відрізнити від бджолиного: личинки трутнів значно більші; у закритому – опуклі кришечки. Іноді матка відкладає незапліднені яйця в бджолині чарунки й бджоли запечатують їх особливо опуклими кришечками (горбатий розплід).

Хімічний склад:

Трутневий гомогенат містить: білки 10-20%; вуглеводи 1-5,5%; жири 5-6,3%; амінокислоти 11,4% (велику кількість незамінних амінокислот: лізину – 8,2%, триптофану – 2%, гістидину – 3,3% і т. д.); глюкоза – 3,16-5%; фруктоза, сахароза до 0,5%.

З ліпідів поліненасичені жирні кислоти складають 10%, насичені – 45%, мононасичені – 27,5%. Мікроелементи (мг/%): До – 0,50; Na – 38; Ca – 14; P – 199; Mg – 2; Fe – 3,23; Mn – 4,40; Zn – 5,54; Cu – 2; Cr , Co, Ni, Ag, Au та ін.

Вітаміни водо- і жиророзчинні (МО/г): А – 0,54; Е, В1, В2, В3, В6. Органічні кислоти (16 загальних і 21 вільних), а також амінокислоти, ферменти і т. п. За вмістом вітаміну Д трутневе молочко перевищує навіть риб'ячий жир. У гомогенаті близько 73% води, а Рн дорівнює 6,5 +/- 0,29.

Для лікувальних цілей трутневий гомогенат застосовується в чистому вигляді, спиртовій настоянці, у свічках і в суміші з медом.

Показання :

  1. Захворювання ендокринної системи.

  2. Дисгормональні порушення (при жіночому та чоловічому безплідді, порушенні функції яєчників, імпотенції).

  3. Вікові зміни (для омолодження).

  4. Психічні захворювання (неврози, депресії).

  5. Травні дисфункції.

  6. Інфекційно-алергічні захворювання.

  7. Шкірні захворювання (екзема, грибкові захворювання).

  8. Для підвищення імунітету.

  9. При порушеннях білкового та вуглеводного обмінів.

  10. При зниженні розумових і фізичних здібностей.

  11. При захворюваннях хребта і деяких видів артриту.

  12. Доброякісні пухлини (ліпоми, фіброми, мастопатії).

  13. При деяких захворюваннях очей.

  14. У косметологічній практиці.


Реклама

До уваги читачів

ДО УВАГИ ЧИТАЧІВ ЖУРНАЛУ  «ДОКТОР  БДЖІЛКА»

Передплата на журнал «ДОКТОР  БДЖІЛКА» триває постійно з будь-якого кварталу у всіх поштових відділеннях України, вартість на один квартал 2016 року-27,10 грн.

ПЕРЕДПЛАТНИЙ ПОШТОВИЙ ІНДЕКС:   86733

Електронну версію журналу «Доктор Бджілка» можна передплатити на нашому сайті.