УКР/РУС   EN   DE   SP   TR

Прополіс

Роль прополісу у вуликах бджіл вагома. Крім меду у свій вулик бджоли приносять певну кількість клейкої ароматичної речовини із нирок, пагонів і листя дерев. Прополіс — це головний засіб бджіл проти бактерій та виступає внутрішнім захисним шаром вулика, який протидіє вторгненню і розмноженню мікробів в будь-якому їх вигляді.

У своєму складі прополіс містить рослинні смолисті речовини, секрет залоз бджіл, пергу, пилок і механічні домішки, зокрема входять понад 300 різних органічних і неорганічних сполук: флавоноїди (фізіологічно активні речовини, які мають лікувальний ефект рослин), ароматичні компоненти (кофеїнова, бензойна і саліцилова кислоти), дубильні (в'яжучі) речовини, ефірні олії, олігоелементи (магній, алюміній, цинк, залізо, селен, кремній тощо) і вітаміни (В1, В2, В3, С і Е)

Прополіс має широкий спектр дії на здоров'я людини: антисептичний, антитоксичний, протисвербіжний знеболюючий, ранозагоювальний ефекти, зокрема стимулює відновлення тканин і захисні реакції всього організму.

Прополіс ефективно бореться із вірусами, грипом, застудою, захворюваннями верхніх і нижніх дихальних шляхів, хворобами порожнини рота, шкіри, суглобів, шлунка та інших внутрішніх органів, знімає запалення, сприяє загоєнню і регенерації тканин, очищує судини від шкідливого холестерину та впливає на їх еластичність, застосовується для профілактики онкологічних захворювань, лікує ерозію шийки матки, простатит, заспокоює та нормалізує роботу нейронних зв’язків, допомагає подолати стрес, депресію, занепад сил тощо.

Варто зауважити, що прополіс не використовується в чистому вигляді, оскільки у своєму складі він містить пил і частки мертвих комах, тому після процедури очищення та різних маніпуляцій він може мати такий вигляд для застосування: мазь, настоянка, масло, жувальні кульки або пластинки очищеного прополісу, таблетки, свічки, розчин, спрей і т.п. Він може використовуватися як для зовнішнього, так і для внутрішнього застосування, а також для спринцювання та інгаляцій.

Таким чином, прополіс є легкодоступним та ефективним засобом для збереже здоров'я всієї родини, а також незамінним помічником у домашній аптечці!


Реклама

До уваги читачів

ДО УВАГИ ЧИТАЧІВ ЖУРНАЛУ  «ДОКТОР  БДЖІЛКА»

Передплата на журнал «ДОКТОР  БДЖІЛКА» триває постійно з будь-якого кварталу у всіх поштових відділеннях України, вартість на один квартал 2016 року-27,10 грн.

ПЕРЕДПЛАТНИЙ ПОШТОВИЙ ІНДЕКС:   86733

Електронну версію журналу «Доктор Бджілка» можна передплатити на нашому сайті.