ПАТРІАРХ ВІТЧЗНЯНОЇ АПІТЕРАПІЇ

Так з пошаною колеги завжди говорили про видатного лікаря Бо­риса Олександровича Охотського. Так вони говорять про нього і зараз, коли пригадують його і його уроки.


Напевне, Бог і доля вдячно поста­вилися до Бориса Олександровича за його творчі пошуки, любов до природи, любов до життя, за його захоплення апітерапією. Адже він — людина, яка зробила неоціненний внесок у розвиток цієї методики лікування в Україні. Про нашого патріарха можна розповідати дуже багато. Вживати красномовні епі­тети і порівняння. Своїм життям, своєю працею, покладеною на олтар служіння ЛЮДИНИ, він, ми переконані у цьому, мав і має повне право на це. Бо він – з покоління, яке пережило не тільки «головокружіння» від будівництва со­ціалістичного концтабору, але й було обпалене найстрашнішою війною в іс­торії людства.

Він народився 26 червня 1917 року у місті Пушкіно, що неподалік Санкт-Петербурга. Після закінчення Ленін­градського медичного інституту його направили служити військовим ліка­рем у 70 армію Прикордонних військ, у складі якої Борис Олександрович з пер­шого дня війни пройшов аж до Берліна.

А загальний стаж військовослужбов­ця нараховує двадцять два роки – він звільнився з армії лише у 1962 році. На цьому шляху довелось пережити чимало: і втрату бойових друзів, і бом­бардування, і артобстріли. Не оминула ворожа куля і його, він також був пора­нений і зазнав тяжкої травми хребта.

Проте, як мовиться у народі, не було б щастя, та нещастя допомогло. Борис Охотський після війни трива­лий час відновлювався у львівсько­му військовому госпіталі. І саме тут, у столиці Галичини, на вулиці Чехова, уперше ознайомився з бджолікуван-ням. Бориса Олександровича на ноги, можна так стверджувати, поставив лі­кар Михайло Брегихін, який лікував бджоловжалуванням.

Відчувши на собі ефективність результатів «бджолиної» методики, фронтовий лікар захопився нею і по­чав застосовувати у своїй медичній практиці. Зокрема, після того, як після звільнення з армійських лав, він почав працювати лікарем в санаторії при­кордонних військ «Аркадія» в Одесі, коли у нього побільшало можливостей застосовувати засвоєне на практиці. Він водночас вивчав, аналізував, вдо­сконалював методи використання про­дуктів бджільництва з лікувальною і оздоровчою метою. Переконавшись у високій ефективності апітерапії, Борис Олександрович розпочав титанічну роботу щодо впровадження її в офіцій­ну медицину, долаючи на своєму шляху потужні бюрократичні перешкоди.

Не мало, не багато, а майже пів­століття Борис Охотський активно займався науковими і практичними проблемами апітерапії. Його науковий доробок вражає – він написав понад 60 наукових праць, робив численні доповіді на вітчизняних і міжнародних фо­румах, присвячених бджололікуванню, і апітерапії зокрема.

Зауважимо, Борис Олександрович досконало володів всіма методами лі­кування продуктами бджільництва, успішно поєднуючи фізіотерапевтич­ними процедурами. З понад усіх досяг­нень патріарха вітчизняної апітерапії виділимо особливу сторінку: значні успіхи в лікуванні таких важких за­хворювань як ішемічна хвороба серця, гіпертонія, порушення мозкового кро­вообігу тощо.

Його, як ми вище вже згадували, поставила на ноги бджола. Водночас бджілка стала для нього і змістом жит­тя, і метою лікарських пошуків, надих­нула на творчу працю на благо людини. Бо ця комаха – Боже створіння і Боже провидіння – водночас символізує со­бою процес створення світу.

Ці ж слова з повним правом ми мо­жемо присвятити Борису Олександро­вичу. Бо він невтомно повертав людей до повноцінного життя і таким чином – фактично – творив світ.

Філософія апітерапії, у чому був переконаний видатний медик Борис Охотський, – у поверненні людини до своїх витоків, до розуміння природи і розуміння змісту життя. Власне це він зрозумів у повоєнні роки і проніс це розуміння, яке постійно дарував ін­шим, крізь усе життя.

Рецепти здоров’я

від Бориса Охотського

Стенокардія. 100 мл соку алое змішати з 300 г меду, 500 г подрібнених волоських горіхів, соком 1-2 лимонів. Приймати по 1 ст. л. тричі на день за 20 хв до їди. Аденома (комплексне лікування). В

1 склянку соку гарбуза додати 1 ст. л. меду, приймати 2 рази на день до їди. Хвороби серця, печінки, ожиріння, закрепи. В 0,5 склянки соку буряку додати ст. л. меду, приймати двічі на день до їди. Запалення суглобів, бронхіт. Змішати

2 частини меду, 1 частину соку алое,

3 частини горілки. Цю суміш використовувати для компресів.

...

№ 3 || Автор: Олександр ТИХОНОВ, президент Всеукраїнської Асоціації апітерапевтів України, Юрій СОЛОДЕНКО, віце-президент Асоціації апітерапевтів України

Журнал

Реклама

До уваги читачів

ДО УВАГИ ЧИТАЧІВ ЖУРНАЛУ  «ДОКТОР  БДЖІЛКА»

Передплата на журнал «ДОКТОР  БДЖІЛКА» триває постійно з будь-якого кварталу у всіх поштових відділеннях України, вартість на один квартал 2016 року-27,10 грн.

ПЕРЕДПЛАТНИЙ ПОШТОВИЙ ІНДЕКС:   86733

Електронну версію журналу «Доктор Бджілка» можна передплатити на нашому сайті.