Лікування деформуючого остеоартрозу

Захворювання опорно-рухового апарату є досить поширеними. Найбільш часто зустрічаються серед цієї групи патологій деформуючі остеоартрози (артроз, ДОА). Дане захворювання викликається дегенеративно-дистрофічних поразкою суглобового хряща і носить хронічний характер. Причинами розвитку деформуючого остеоартрозу можуть служити різні фактори через порушення обміну речовин, гемартрози, запальні захворювання суглобів (артрити). Деформуючий остеоартроз супроводжується болями в уражених суглобах, поступовою їх деформацією, порушенням рухової функції.


На жаль, повністю позбавити пацієнтів від ДОА медицина на даний час не може. Основна мета консервативної терапії - уповільнення прогресування деформуючого остеоартрозу, збереження і поліпшення рухливості уражених суглобів.

В останні роки приділяється велика увага немедикаментозним методам терапії цієї хвороби, зокрема апітерапії.

Апітерапія деформуючого остеоартрозу включає в себе вплив на організм пацієнта компонентами бджолиної отрути (апітоксином) і апіпрепаратів - субстанціями, виготовленими на основі продуктів бджільництва. Апітерапія дозволяє в короткі терміни позбавити пацієнтів від болю, поліпшити рухливість суглобів, досягти стійкої ремісії захворювання. Лікувальний ефект апітерапії обумовлюється таким: 1. Бджолина отрута містить в собі такі компоненти як адолапін, апамін, МСД-пептид, меліттін та інші речовини, які надають потужну протизапальну дію, за допомогою стимуляції системи гіпофіза і надниркових залоз. 2. Апітоксин і апіпрепарати мають безпосередній вплив на вміст в організмі людини простагландинів, завдяки чому відбувається зменшення больової чутливості. Крім цього, бджолина отрута містить в собі опіоїдні пептиди і біогенні аміни, що мають потужний знеболюючий ефект і добре знімають больові відчуття при деформуючому остеоартрозі.

Раніше бджолина отрута вводився в організм людини шляхом укусу бджолами, потім більшого поширення набули ін'єкції.

В останні роки апітерапію при деформуючому остеоартрозі переважно проводять із застосуванням гальванічних струмів. Суть лікування полягає в наступному: на область ураженого суглоба накладається спеціальна мазь (300 мг апітоксина, 3,0 г медичної очищеної сірки і 100,0 г меду), після чого зверху поміщаються електроди для електрофорезу. На курс зазвичай призначається 13-15 процедур, тривалість кожної від 15 до 30 хвилин. Клінічні дослідження даного методу апітерапії при деформуючому остеоартрозі показали його високу ефективність. Поліпшення стану пацієнти відзначали через 15-20 днів після закінчення лікування. При цьому позитивний ефект був тривалим і стійким. Рентгенологічні дослідження виявили, що у 91% пацієнтів після курсу лікування апітерапією за допомогою гальванічних струмів наступала стійка ремісія з припиненням подальшого розвитку дегенеративно-дистрофічного процесу в тканинах суглобового хряща. В іншому клінічному дослідженні проводилося порівняння ефективності фонофорез апітоксина і гідрокортизону. У підсумку, позитивні результати були досягнуті в 70% випадків при використанні апітоксина і в 52% випадків при проведенні фонофорезу з гідрокортизоном.

Перш ніж приступати до терапії бджолиною отрутою пацієнт обов'язково повинен проконсультуватися з лікарем. Неприпустимо проводити апітерапію самостійно


№ 1 ||

Журнал

Реклама

До уваги читачів

ДО УВАГИ ЧИТАЧІВ ЖУРНАЛУ  «ДОКТОР  БДЖІЛКА»

Передплата на журнал «ДОКТОР  БДЖІЛКА» триває постійно з будь-якого кварталу у всіх поштових відділеннях України, вартість на один квартал 2016 року-27,10 грн.

ПЕРЕДПЛАТНИЙ ПОШТОВИЙ ІНДЕКС:   86733

Електронну версію журналу «Доктор Бджілка» можна передплатити на нашому сайті.