Історія апітерапії

Франсуа Юбер

Бачити те, чого не бачать зрячі - так можна сказати про життя і подвижництво видатного вченого-натураліста Франсуа Юбера

Сьогодні пропонуємо читачам нову рубрику, яка стане своєрідним продовженням «Історії апітерапії. Серед видатних вчених-дослідників природи особливе місце займає швейцарський франкомовний натураліст Франсуа Юбер (François Huber), сліпий вчений, який присвятив своє життя вивченню поведінки бджіл і залишив фундаментальні праці, які не втратили свого значення і в наш час.

 

№ 2.2016 - Історія апітерапії
Автор: Олександр Солоденко (за матеріалами іноземної преси)Застосування апітерапії в лікуванні розсіяного склерозу

Закінчення. Початок у №1.2016

Перевірено на практиці

Отож приступаємо до курсу лікування я, на тлі відносного почищеного організму, бджолиною отрутою і бджолопродуктами.

Після двох біопроб бджіл садив через день на біологічно активні точки спини, попереку...

№ 2.2016 - Історія апітерапії - Автор: Федір Анненков, лікар-апітерапевт.


Застосування апітерапії в лікуванні розсіяного склерозу

Розсіяний склероз - це повільно пливуча нейроінфекція, при якій млявий запальний процес поступово призводить до руйнування мієлінової оболонки нервів. В результаті цього різко погіршується надходження імпульсів від нервових центрів на периферію, через що розвиваються паралічі і розлади функцій різних органів.

...
№ 1.2016 - Історія апітерапії - Автор: Федір Анненков, лікар-апітерапевт.


Мед як ліки згадувалися іще у 2700 році до Різдва Христового

Важко сказати, коли стародавні люди перейшли від збирання меду до бджільництва, але археологічні дані підтверджують, що 6 тисяч років назад в Єгипті розводили домашніх бджіл. Особливо медоносні райони знаходилися у верхній течії Нілу.Єгиптяни перевозили туди вулики – кошики із соломи або очерету, а то і керамічний посуд – на великих плетених плотах, щ...

№ 1.2016 - Історія апітерапії - Автор: Зоя Макарчук.


ПАТРІАРХ ВІТЧЗНЯНОЇ АПІТЕРАПІЇ

Так з пошаною колеги завжди говорили про видатного лікаря Бо­риса Олександровича Охотського. Так вони говорять про нього і зараз, коли пригадують його і його уроки.

№ 3 - Історія апітерапії - Автор: Олександр ТИХОНОВ, президент Всеукраїнської Асоціації апітерапевтів України, Юрій СОЛОДЕНКО, віце-президент Асоціації апітерапевтів України


Понад бар’єрами

Ішов по житті наш земляк, один із фундаторів сучасної російської апітерапії Едуард Лудянський

У своїх публікаціях, що стосуються апітерапії, Едуард Аверянович посилався на досвід практичної роботи пункту апітерапії. Цей пункт був відкритий у 1972 році при неврологічному відділенні Вологодської обласної лікарні №1. (у співп...«Високі чуття суспільності і самопожертви…»

Так видатний український вчений Василь Нестероводський охарактеризував бджолу. Цими словами можна охарактеризувати і самого Василя Антоновича.

У березні 2014 р. минуло 132 роки від дня народження Василя Антоновича Нестерводського, життя і діяльність якого є прикладом незмінного служіння улюбленій справі, турботам українського бджіл...«Високі чуття суспільності і самопожертви…»

Так видатний український вчений Василь Нестероводський охарактеризував бджолу. Цими словами можна охарактеризувати і самого Василя Антоновича.

Згодом науково-виробничі дані щодо використання взятків дослідник узагальнив у окремій праці «Як одержати більше меду та воску». В ній оригінальними є ілюстровані рисунками типи ...

№ 6 - Історія апітерапії - Автор: Поліщук В.П. доктор сільськогосподарських наук, академік АН ВШУ, професор кафедри бджільництва ім. В.А. Нестерводського; Головецький І.І., кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри бджільництва ім. В.А. Нестерводського; Лосєв О. М., кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри бджільництва ім. В.А. Нестерводського


Бджолина людина

Так вдячні американці називали видатного пасічника і апітерапевта Чарльза Мраза

У попередніх номерах нашого журналу ми розповіли про наших співвітчизників, які зробили значний внесок у розвиток бджільництва і широко застосовували продукти бджільництва при лікуванні різних хвороб.

Сьогодні ми розкажем...

№ 6 - Історія апітерапії - Автор: За матеріалами іноземної преси


Інструкція по лікуванню бджолиною отрутою

У клінічній картині загальної токсичної реакції спостерігаються: геморагічний синдром, розлади, пов’язані зі спазмами мускулатури внутрішніх органів, токсичні і клонічні судоми, гіперсалівація, арефлексія, марення, галюцинації. Безпосередньою причиною смерті є параліч дихального центру.

Порівняльні токсикологічні...

    Страница 1 из 2
  • 1
  • 2
  • »

Реклама

До уваги читачів

ДО УВАГИ ЧИТАЧІВ ЖУРНАЛУ  «ДОКТОР  БДЖІЛКА»

Передплата на журнал «ДОКТОР  БДЖІЛКА» триває постійно з будь-якого кварталу у всіх поштових відділеннях України, вартість на один квартал 2016 року-27,10 грн.

ПЕРЕДПЛАТНИЙ ПОШТОВИЙ ІНДЕКС:   86733

Електронну версію журналу «Доктор Бджілка» можна передплатити на нашому сайті.