№7.2015


Леонід Іванович Боднарчук – видатний діяч галузі бджільництва

Апітерапія, історія якої своїм корінням сягає глибини віків, отримала новий поштовх для розвитку наприкінці 80-х років у зв’язку зі створенням Інституту бджільництва імені П.І.Прокоповича Української академії аграрних наук, засновником якого був директор, член-кор. УААН, професор Леонід Іванович Боднарчук. У 1990 році при інституті почав працювати відділ апіте...

№ 7 - Історія апітерапії - Автор: О.І. Тихонов, О.Є. Галатюк, Ю.М. Солоденко, М.М. Гевелюк, П.П. Вітенко

Лікувальні властивості бджолиного подмору

Бджолиний підмор, який називається також і зимовий бджолиний підмор – це мертві бджоли, що осипаються на дно вулика після зимового періоду. Часом маса підмору доходить до 300 грамів.

№ 7 - Освіта і наука - Автор: Богдан Кенджіа, Ельжбіета Холдерна-Кенджіа

Подагра – не вирок, з нею можна боротись

Подагра відноситься до групи захворювань в основі розвитку яких лежить порушення засвоєння і виведення з організму людини певного виду продуктів обміну.

Клінічно, подагра, проявляється приступами болів в одному або декількох суглобах. При цьому суглоб припухлий, шкіра над ним червона, пізніше з’являється синюшніс...

№ 7 - Досвід - Автор: Дмитро Сенишин, лікар невропатолог, лікар народної медицини, почесний апітерапевт України, голова наукової комісії по апітерапії 43 міжнародного конгресу Апімондії (2013 рік м. Київ)

Бджола – «Божа пташка»

Бджола належить до «чистих», божих істот і дуже шанована серед людей. З одного боку, це «свята божа трудівниця», символ мудрості, працелюбності та ощадливості, що асоціюється із сонцем. Із другого — бджола та основний продукт бджільництва, мед, тісно пов’язані з культом померлих.

У міфах бджола ч...

№ 7 - Цікаві факти - Автор: Із сайту «Про Україну»

Бджолопіраміда – реальність в розвитку апітерапії

Наша обласна асоціація розвитку народної та нетрадиційної медицини «Апітерапія» зосередила свою увагу на створенні та використанні бджолопіраміди.

Детально вивчивши теоретичні та практичні розробки, досвід зарубіжних і вітчизняних науковців та практиків бджолотерапії, пірамідології, ми розробили конструкцію бджоло пірам...

№ 7 - Думки вголос - Автор: Віктор Білаш, голова Івано-Франківської обласної асоціації розвитку народної та нетрадиційної медицини «Апітерапія», Почесний пасічник України

Інструкція по лікуванню бджолиною отрутою

У клінічній картині загальної токсичної реакції спостерігаються: геморагічний синдром, розлади, пов’язані зі спазмами мускулатури внутрішніх органів, токсичні і клонічні судоми, гіперсалівація, арефлексія, марення, галюцинації. Безпосередньою причиною смерті є параліч дихального центру.

Порівняльні токсикологічні...


Реклама

До уваги читачів

ДО УВАГИ ЧИТАЧІВ ЖУРНАЛУ  «ДОКТОР  БДЖІЛКА»

Передплата на журнал «ДОКТОР  БДЖІЛКА» триває постійно з будь-якого кварталу у всіх поштових відділеннях України, вартість на один квартал 2016 року-27,10 грн.

ПЕРЕДПЛАТНИЙ ПОШТОВИЙ ІНДЕКС:   86733

Електронну версію журналу «Доктор Бджілка» можна передплатити на нашому сайті.