№1.2016


Вітаю творчий колектив та читацьку аудиторію, котра знову отримала змогу гортати сторінки «Доктора Бджілки».

Апітерапія – це чудовий приклад того, як народна медицина може допомагати медицині офіційній. Технічний прогрес і розвиток сучасної медицини допомогли нам значно просунутися в лікуванні пацієнтів і рятуванні людських життів. Але поряд з цим, ми знову і знову повертаємося до народних знань. Це не дивно, оскільки первинне пізнання людиною самої себе, своїх відч...

№ 1.2016 - Інші - Автор: З повагою, Ольга Богомолець, народний депутат, голова Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я, радник Президента України та громадський діяч.

Шановні читачі!

Цілющу силу продуктів бджільництва здавна цінують на всіх континентах. Якщо ж говорити про апітерапію, то це - той простір, де нетрадиційна медицина перетинається з офіційною і не суперечать одна одній. Користь продуктів з пасіки визнає увесь світ, а значення бджоли в життєвих циклах планети визначальне. Вона є провідником у продовженні життя для рослинного, а отже і т...

№ 1.2016 - Інші - Автор: Тарас Кутовий , голова Комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин.

Шановні апітерапевти, апіконсультанти, медики, фармацевти, бджолярі, читачі журналу «Доктор Бджілка»!

Мені приємно, що журнал «Доктор Бджілка» отримав державну реєстрацію.

Потреба у подібному виданні назріла давно. П’ятий з’їзд Асоціації апітерапевтів і апіконсультантів засвідчив: наші колеги мають чим поділитися в нових методиках оздоровлення людини.

...
№ 1.2016 - Інші - Автор: Олександр Тихонов, президент Всеукраїнської асоціації апітерапевтів і апітерапевтів-консультантів, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, заслужений діяч науки і техніки України, академік Української академії наук, доктор фармацевтичних наук, професор НФаУ.

Шановні читачі!

Я хочу привітати авторський колектив і читачів журналу «Доктор Бджілка» з виходом першого номера. Сподіваюся: видання буде навчати усіх необхідній праці, яка дозволить бути у гармонії з природою: брати необхідні біологічно активні речовини у рослини, не шкодячи їй, а навпаки – примножуючи природні статки, допомагаючи людству і харчами, і ліками. Бо вс...

№ 1.2016 - Інші - Автор: Тетяна Гарник, доктор медичних наук,професор, Головний позаштатний спеціаліст МОЗ України за фахом «Народна та нетрадиційна медицина», Президент Всеукраїнської громадської організації «Асоціація фахівців з народної і нетрадиційної медицини України».

Мед як ліки згадувалися іще у 2700 році до Різдва Христового

Важко сказати, коли стародавні люди перейшли від збирання меду до бджільництва, але археологічні дані підтверджують, що 6 тисяч років назад в Єгипті розводили домашніх бджіл. Особливо медоносні райони знаходилися у верхній течії Нілу.Єгиптяни перевозили туди вулики – кошики із соломи або очерету, а то і керамічний посуд – на великих плетених плотах, ...

№ 1.2016 - Історія апітерапії - Автор: Зоя Макарчук.

Лікувати – значить допомагати, а щоб допомогти – треба людину зрозуміти

Шановний читачу, сьогодні я хочу поділитися своєю думкою щодо місця і ролі апітерапії в системі альтернативного лікування і профілактики захворювання.

Нині всім добре відомо, що організм людини – це сукупність клітин, які об’єднуються в органи і системи, утворюючи тіло людини. Клітина складається з білків, жирів, вугле...

№ 1.2016 - Досвід - Автор: Дмитро Сенишин, лікар-апітерапевт.

Біологічні властивості маточного молочка та їх застосування в клінічній практиці

Бджолиний вулик - комора секретів, над розкриттям яких людство працює протягом усього часу «співпраці» людини і бджоли. Один з таких секретів є маточне молочко (ММ).

ММ - в'язка сметаноподібна речовина молочно-білого або жовтуватого кольору - продукт секреції глоткових і верхньощелепних залоз бджіл-годувальниць, то...

№ 1.2016 - Освіта і наука - Автор: Олександр СОЛОДЕНКО, лікар-терапевт, магістр медицини.

Медичні аспекти застосування перги

Сьогодні я хочу торкнутися теми застосування перги в лікуванні і профілактиці хвороб людини. Перга - це унікальний натуральний біологічно активний продукт з особливими різноплановими гетеропротекторними і оздоровчими властивостями. Утворюється з пилкового обніжжя (зібраних бджолами зерен пилку) після двотижневих мікробіологічно-біохімічних реакцій, що проходять в сп...

№ 1.2016 - Думки вголос - Автор: Петро Вітенко, лікар вищої категорії, завідувач лабораторією біологічно активних продуктів бджільництва ННЦ «Інститут бджільництва ім. П.І. Прокоповича ».

Застосування апітерапії в лікуванні розсіяного склерозу

Розсіяний склероз - це повільно пливуча нейроінфекція, при якій млявий запальний процес поступово призводить до руйнування мієлінової оболонки нервів. В результаті цього різко погіршується надходження імпульсів від нервових центрів на периферію, через що розвиваються паралічі і розлади функцій різних органів.

...
№ 1.2016 - Історія апітерапії - Автор: Федір Анненков, лікар-апітерапевт.

Бджолопродукти і їх потенційне використання в сучасній медицині

Медичне використання бджолопродуктів, особливо меду можна прослідкувати протягом тисяч років з античних часів Єгипту, Греції і Китаю. Лікувальні властивості і харчові переваги описані в багатьох релігійних текстах, включаючи Веди, Біблію і Коран.

...
№ 1.2016 - Цікаві факти - Автор: Karsten Münstedt і Stefan Bogdanov
    Страница 1 из 2
  • 1
  • 2
  • »

Реклама

До уваги читачів

ДО УВАГИ ЧИТАЧІВ ЖУРНАЛУ  «ДОКТОР  БДЖІЛКА»

Передплата на журнал «ДОКТОР  БДЖІЛКА» триває постійно з будь-якого кварталу у всіх поштових відділеннях України, вартість на один квартал 2016 року-27,10 грн.

ПЕРЕДПЛАТНИЙ ПОШТОВИЙ ІНДЕКС:   86733

Електронну версію журналу «Доктор Бджілка» можна передплатити на нашому сайті.